2020 10plus1 1140x265

Kattintson a részletekért!

A kupon 2016. május 22. és 2016. július 25. között kizárólag a www.aquaseal.hu weboldalon váltható be első vásárlás esetén a jelen oldalon rögzített feltételek szerint:

A kuponnak a vásárlás elküldésének és annak átvételének napján is érvényesnek kell lennie. A kupon a fent jelzett időtartam alatt a www.aquaseal.hu felületen történő első alkalommal történő online vásárlás során használható fel, amennyiben a vásárlás értéke eléri az ELSO1000 kupon esetében a bruttó 20.000 Ft-os, ELSO2000 kupon esetében a bruttó 40.000 Ft-os, ELSO5000 kupon esetében a bruttó 100 000 Ft-os összeghatárt. Az ELSO1000 kupon bruttó 1.000,- Ft (egyezer forint), az ELSO2000 kupon bruttó 2.000,- Ft (kettőezer forint) és az ELSO5000 kupon bruttó 5.000,- Ft (ötezer forint) összegű kedvezményre jogosít a jelen oldalon meghatározott feltételek szerint. A kedvezmény a vásárlás végösszegéből kerül levonásra.

A kupon készpénzre nem váltható, értékéből készpénz nem adható vissza. A kupon nem átruházható. A kupon kizárólag a fent megjelölt felületen történő első online vásárlás során egyszeri alkalommal jogosít kedvezményre. Első vásárlás során kizárólag egy kedvezményre jogosító kupon használható fel, és a kupon akkor is csak a fent megjelölt összegű kedvezményre jogosít, ha a vásárlás összértéke többszörösen meghaladja az adott kuponhoz tartozó minimális rendelési értéket; az ajánlat más kedvezménnyel nem vonható össze. A rendelési összeghatárokhoz illetve a vidéki szállításokhoz tartozó kiszállítás díja a mindenkori aktuális árlistából kerül számlázásra, annak összegét a kedvezmény nem módosítja.

A teljes cikk letöltése pdf formátumban


Műszaki ajánlás és kivitelezési útmutató pincék utólagos belső oldali vízszigeteléséhez SCHOMBURG termékekkel

 

1.Rekonstrukciós munkák

A bontási munkák során a falazott szerkezetek felületéről a laza részeket, amelyek teherhordásra nem megfelelőek, el kell távolítani. Ugyancsak el kell távolítani a további rétegek tapadását akadályozó port, szennyeződéseket, mésztejet, stb. a beton felületekről is. A falazott szerkezetek vakolatrétegének leverése, a laza habarcsrészek eltávolítása, a habarcshézagok kimélyítése javasolt. Ezután a bontott törmelékeket össze kell takarítani, majd a felületet ipari porszívóval célszerű portalanítani.

A vakolat eltávolítása az átnedvesedett pincefal teljes magasságában szükséges egyrészt a belső oldali vízszigetelés megfelelő magasságban történő kivitelezéséhez, másrészt a vízszigetelés síkja feletti falazat kiszáradásának elősegítése érdekében kialakítandó légpórusos felújító vakolatrendszer megfelelő kialakításához.

A belső oldali utólagos vízszigetelés a pince padlószerkezetén történő végigvezetésével alakítható ki felületfolytonosan, tehát összefüggő, vízszintesen és függőleges felületen is kialakítandó vízszigetelő rétegek összedolgozásával építendő ki. A padló rekonstrukciója során el kell távolítani a meglévő padlóburkolatot és annak rögzítésére szolgáló rétegeket (ragasztóhabarcs, ragasztóanyagok, kellősítő rétegek, alapozók, stb.). A cementhabarcs alapú bevonatszigetelést cement alapú aljzatra kell felhordani, ami lehet a meglévő, vagy új aljzatbeton, esetenként új felületi kiegyenlítő cementesztrich réteg. Az aljzatbeton egyenetlenségei a vízszigetelő bevonatréteg anyagmennyiség szükségletét megnövelik, ezért javítóhabarccsal (pl. ASOCRET-RN, vagy esetenként a nagyszilárdságú INDUCRET-BIS rendszer) javasolt a nagyobb kitöréseket javítani, illetve esztrich réteggel kiegyenlíteni. Amennyiben a felületi egyenetlenség mértéke meghaladja a 20 mm-t (INDUCRET-BIS 5-40-nél a 40mm-t) , a javítóhabarcs felhordása több ütemben történjen meg, az egyes rétegek felérdesítésével, majd megszilárdulás után újabb réteg felhordásával.

bisjavitas

Beton- vagy falazat kitöréseinke javítása INDUCRET-BIS termékekkel

Utólagos vízszigetelés kialakítása a falszerkezeten és a fal-padló csatlakozás átfedésével elegendő lehet abban az esetben, ha a padló vízszigetelése bizonyosan megfelelő. Ez lehetséges a padlórétegrend fő tartószerkezetét képező lemezalap, vagy ellenlemez vízzáró volta esetén, amennyiben annak megfelelő vízzáró tulajdonsága egyértelműen megállapítható. Ebben az esetben a fal utólagos vízszigetelését a fal-padló csatlakozáson túl min. 20 cm szélességben vízszintesen is ki kell alakítani a fentieknek megfelelően előkészített, burkolat eltávolítása után cementbázisú fogadórétegig visszabontott felületre, az alábbiakban leírt technológia alkalmazásával (hajlatképzés erősítő szalaggal).

 

2.Alapozó rétegek

Alapozó rétegként – kifejezetten elemekből épített pincefalazatok, illetve negatív oldali vízszigetelés esetén - egy réteg AQUAFIN-1K merevvé szilárduló bevonat-szigetelést ajánlott felhordani, amely cementbázisú bevonatszigetelést a már megszilárdult javítóhabarcs rétegek felületére kell felvinni. (Egyéb esetekben elegendő ASOPLAST-MZ adalékszerrel javított vakolat a falazat felületi simítására.)

A fogadófelületet annyira be kell nedvesíteni, hogy az AQUAFIN-1K felhordásakor matt nedves legyen. Erősen nedvszívó és homokkal szórt felületeket ASO- UNIGRUND-K polimer diszperzió koncentrátum felhígított oldatával kell alapozni, amely a felület pormentességét, így a jó tapadást biztosítja, majd meg kell várni a száradást.

Az AQUAFIN-1K felhordása szórásos, vagy kenéses technikával történhet. A következő rétegek csak akkor vihetők fel, ha az első réteg egy esetleges bejárástól, vagy a következő réteg felvitelétől már nem sérülhet (4-6 óra száradás +20 °C és 60 % relatív páratartalom mellett). Egyenletes rétegvastagság egy 4-6 mm-es fogazású fogas simítóval való felhordással, majd a réteg simításával érhető el. Rétegenként maximum 2 kg/m2 anyagfelhasználás történjen, különben a magas kötőanyagarány miatt repedések képződhetnek a szigetelőrétegben.

 

3.Vízszigetelő réteg kialakítása

     3.1.        Vízszigetelés kialakításának általános szabályai

Az utólagos vízszigetelés anyagának kiválasztásánál szempont a nagy szakítószilárdság és szakadónyúlás, valamint magas repedésáthidaló képesség. Ilyen, a követelményeknek megfelelő vízszigetelés a rugalmas AQUAFIN-2K/M-PLUS cementbázisú bevonatszigetelés. A szigetelést a fentiekben ismertetett megfelelő alapozással ellátott, illetve kellősített felületre kell felhordani. A szigetelés kialakításakor figyelembe kell venni a gyártó alkalmazástechnikai útmutatását, valamint az ÉMSZ (Épületszigetelők, Tetőfedők és Bádogosok Magyarországi Szövetsége) előírásait.

Az AQUAFIN-2K/M-PLUS kétkomponensű rugalmas cementbázisú bevonatszigetelés repedésáthidaló-képessége fagypont alatt is 1 mm, a műanyag komponens hatására (-5'C-on bevizsgálva). A bevonat kialakításának módszere lehet kenés (glettvassal), vagy szórás (erre megfelelő szórógéppel). A vízzárás két réteg bevonat kialakításával biztosított.

A negatív (védett) oldali vízszigetelés esetén a nedvesség- illetve vízterhelés függvényében (lásd műszaki adatlap) 2,5-5,0 kg/m2 anyagszükséglet felhasználása szükséges, mely a két rétegre együttesen vonatkozó érték. A bevonatszigetelés száraz rétegvastagsága 1,0-2,3 mm, a javasolt anyagmennyiséghez igazódóan.

Amennyiben a felújításra kerülő pincében vízbetörés történt, amely vízhatás eredete nem tisztázott (talajvízszint-emelkedés, tervezés során figyelembe nem vett rétegvíz, illetve torlaszvíz hatása, csőtörés, stb.), javasolt a minimum 3,5 kg/m2 anyagmennyiség felhasználása, és a vízbetörési ponton/vonalban gyorscementtel (FIX-10S), vagy injektálással (AQUAFIN-P4) tömíteni kell a szerkezetet. Ezen felül mérlegelni kell egy, a hidrosztatikai nyomás hatása ellen dolgozó vasbeton szerkezet, ún. ellenlemez készítését, melynek méretezését az épület vízbe merülési mélysége, tehát a talajvíz / torlaszvíz szintje határoz meg.

A bevonatszigetelést a nedvesedési síkhoz képest magasabb szintig kell kivitelezni, azonban amennyiben vízszintes injektált vízszigetelés nem történik, a függőleges bevonatszigetelés elkészítése után a falazatokban a nedvesedés szintje megemelkedhet. Belső oldali vízszigetelést célszerű külső, lábazati szigeteléssel kombináltan kialakítani, amely megakadályozza a járdasíkon visszacsapódó csapadékvíz nedvesítő hatását a falazat felső sávjában. Külső lábazati szigetelés indítási magasságát a lehetőségek szerint minél alacsonyabban célszerű felvenni, ezáltal a belső oldali szigetelést alacsonyabban be lehet fejezni. A belső oldali vízszigetelést, amennyiben más vízszigetelés nem készül, mindenképpen ajánlott a külső terep szintjét meghaladóan befejezni. (Lásd. 7. pont ábráit.)

A vízszigetelés épségének megtartása érdekében a kis alapterületen ható pontszerű terheléstől és a felületi sérülésektől, átszúródástól óvni kell.

3.1.         

     3.2.        Vízszigetelés kialakítása hajlatokban, éleken

A teljes felületen kialakítandó bevonatszigetelés kivitelezése előtt célszerű a hajlaterősítési munkákat elvégezni, melyek a felületi bevonatréteg kialakításához képest időigényesebb munkafolyamatok (célszerű egyszerre kevesebb alapanyag bekeverése).

A rugalmas bevonatszigetelés repedés-áthidaló képességének fokozására a szerkezeti csatlakozásoknál, a hajlatokban, a sarkoknál és az éleken ASO-DICHTBAND-2000 vízszigetelő kompozit szövetszalagok beágyazására van szükség. A hajlaterősítő szalagot két réteg bevonatszigetelés közé kell besimítani, oly módon, hogy a szalag középvonala a csatlakozási hajlat, vagy él vonalába essen. Ezzel a konstrukcióval fokozódik a csatlakozási vonal vízszigetelésének biztonsága a nehezebben kivitelezhető és egyben nagyobb mozgásokat elszenvedő, vagy a vízbetörés helyén fellépő fokozott igénybevételeket kapó részeken. A hajlaterősítő szalag speciális „szövet - műanyag hártya” kompozit szerkezeti felépítéséből adódóan önmagában is vízszigetel, viszont páraáteresztő tulajdonsága révén engedi a bevonatszigetelés száradását, megszilárdulását.

ASO-DICHTBAND-2000 hajlaterősítő szalag bevonatszigetelésbe történő ágyazása

 

4.Vakolatrétegek felújítása

Az átnedvesedett pincefalazatok légpórusos vakolatrendszerrel való felújítása javasolt, amely speciális rétegrendjével és anyagtulajdonságaival lehetővé teszi és elősegíti, hogy a szerkezetekből a nedvesség párolgás útján távozzon a vakolatréteg károsodása nélkül. A légpórusos vakolatrétegekben lezajló párolgási folyamat a vakolat anyagára jellemző fokozott mennyiségű (WTA szerinti min. 50 % légpórustartalom) és nagy méretű légbuborékok felületén valósul meg. A párolgás kifejezetten a falazattal csatlakozó felületi részen következik be, ennek következményeként a visszamaradó száraz sókristályok nem jelennek meg a vakolat felületén, valamint méretük alapján sem okoznak károsodást a nagy méretű pórusokat tartalmazó anyagban.

4.1.    A Thermopal légpórusos vakolatrendszer rétegfelépítése  

A légpórusos vakolatrendszer hatásmechanizmusának megvalósulása a fogadófelület alapos előkészítésével, a felújító vakolatok megfelelő sorrendben való alkalmazásával, valamint a technológia általános szabályainak betartásával biztosítható.

 

A légpórusos vakolatrendszer kialakítása a következő lépésekkel történik:

 

thermopal retegrend

 

Légpórusos vakolatréteget vékony rétegben az elkészült utólagos AQUAFIN-2K/M-PLUS vízszigetelés felületén is célszerű kialakítani a légtérben feldúsult páratartalom kicsapódásának megjelenését megelőzendő.

A légpórusos vakolatrendszert a tapasztalt nedvesedés felett minimum 80 cm magasságig ki kell alakítani, pinceszinten célszerűen teljes belmagasságban.

 

4.1.         

           4.2. Alapozó, gúzoló vakolat felhordása

 

A THERMOPAL-SP egy zsáknyi kiszerelése körülbelül 5-6 liter tiszta vízzel forgódobos keverővel, kényszerkeverővel, vagy kézikeverővel keverendő össze. A felhordás a szokásos módon vakolókanállal végezhető, és rákövetkező javító vakolatokkal készült rétegek esetén hálóformában hordandó fel. A fedés mértéke legyen ≤ 50%. A fröcskölt gúzoló vakolatot csak vékonyan, legfeljebb 5 mm vastagságban javasolt felhordani. Az aljzatot adott esetben előzőleg enyhén be kell nedvesíteni, hogy megakadályozza a túl erős nedvszívást.

 

4.3.       Légpórusos vakolat kialakítása

A THERMOPAL-SR24-et valamennyi szokásos, folyamatos működésű keverőpumpával (például PFT G4-gyel) elő lehet készíteni. A kézi felhasználásra elegendő kis mennyiségeket keverőszáras fúrókészülékkel is be lehet keverni.

A THERMOPAL-SR24-et a WTA-irányelveknek megfelelő rétegvastagságokban (min. 2 cm, max. 4 cm), illetve egy rétegben legfeljebb 3 cm-es vastagsággal lehet egy munkalépésben felhordani. Az ennél vastagabb vakolatokat csak több lépésben szabad kialakítani. Az előző réteget léccel húzza le, és amint elkezd száradni és megszilárdulni, vízszintesen érdesítse fel, és hagyja száradni. Az első réteg száradása után hordható fel a következő réteg azonos technológiával.

A túl korai ledörzsölés a kötőanyag felületi koncentrációjához vezet, ezáltal pedig feszültségből eredő repedéseket válthat ki. Emellett a légpórusok nagy átmérőjét is csökkenti a felület hosszas körkörös simítása.

Általánosan betartandó szabályok és figyelmeztetések:

     - Az 1 mm-es rétegvastagságonként egy napos száradási időt tartsa be.

     - A gépészeti vezetékek rögzítéséhez nem alkalmazhatók gipszes rögzítőhabarcsok, és az esetleges gipszes maradványokat a felületek kezelése előtt el kell távolítani.

   - A vakolatok száradási időtartama alatt a helyiség páratartalmát alacsonyan kell tartani a friss vakolatrétegben való nedvességfeldúsulás megelőzése érdekében, amely megakadályozza a nagy légpórustartalom kialakulását.

     - Simított és festett felület igénye esetén vakolatként és festékként csak a rendszernek megfelelő simítóanyagot és páraáteresztő festéket szabad alkalmazni.

Fokozott szárazsági igényű tervezett helyiségek (gépészeti helyiségek, irattárak) utólagos vízszigetelés nélküli, csak légpórusos vakolatrendszerrel való kialakítása csak szellőztető berendezés használatával lehetséges. A szerkezetek hideg felületére történő párakicsapódásának megelőzésére a szellőzés lehetőség szerint a pinceszinti hőmérséklettel közel egyező hőmérsékletű levegő áramoltatásával történjen meg.

 

5.Felszálló nedvesség elleni szigetelés

A falazatokban függőlegesen, kapilláris úton felszívódó nedvesség ellen a falszerkezet keresztmetszetében alacsony nyomáson történő injektálással lehet vízzáró réteget kialakítani AQUAFIN-F injektáló oldattal (a technológia részletei után kérjem érdeklődjön kollégáinktól, vagy tekintse meg a honlapunkon fellelhető szakanyagokat; www.aquaseal.hu).

 

6.Rétegrendek, csomópont M=1:10

Teljes értékű, folytonos vonalvezetésű vízszigetelés:

Külső lábazati, vízszintes injektált és belső oldali vízszigetelés, valamint légpórusos felújító vakolatrendszer alkalmazása.

injektalas

 

7.Utólagos vízszigetelés változatai, kombinációi

szigetelesek

A fenti ábrán látható felújítási változatok közüli választás több paraméter függvénye. Így befolyásoló tényezők például:
- terepviszonyok, geotechnikai adottságok

- nedvesség-, vagy vízhatás jellege, magassága

- építőanyag és épületszerkezeti változatok

- esetleges épületkárosodások és megoldási lehetőségeik

- rekonstrukciós munkák bekerülési költségének felső határa (Talajvíz hatása esetén nem hagyható el az utólagos vízszigetelés kialakítása, míg kapillárisan felszívódó nedvességhatásból kialakuló vakolatkárosodások rekonstrukciója légpórusos vakolatrendszerrel is lehetséges. Ugyanakkor tudatában kell lenni a légpórusos vakolatrendszer élettartamát befolyásoló tényezőkkel.).

Fentiek alapján kijelenthető, hogy a felújítási változatok és technológiák közül a megfelelő kiválasztása a helyszíni adottságok figyelembe vételével szaktervezői feladat.

8.Felületképzés, vízszigetelés védelme

A belső oldali bevonatszigetelést további rétegekkel, burkolattal védeni kell a használatból adódó igénybevételekkel szemben.

A padlón, az AQUAFIN-2K/M-PLUS cementbázisú bevonatszigetelés felületén rendszerkompatibilis ragasztóhabarccsal (pl.  AK7P, stb.) rögzíthetők kerámia lapok, térkő, vagy terméskő burkolóelemek is, melyek fugázása is a gyártó termékeivel történjen (pl. ASO-FUGENBUNT, ASO-FUGENBREIT, stb.). Abban az esetben, ha a helyiség padlóburkolata a fenti burkolatoktól eltérő, például műgyanta padlóbevonat, annak aljzataként egy új aljzatbeton, vagy cementesztrich réteget kell kialakítani.

A pincefalon kialakított utólagos vízszigetelés védelmét a fentiekben ismertetett légpórusos vakolatrendszer biztosítja, illetve a padlóhoz hasonlóan hidegburkolati rendszer ragasztható közvetlenül a vízszigetelés felületére.

 

Források:

www.aquaseal.hu 

www.schomburg.de 

 

Dr. Dudás Annamária: Talajjal érintkező épületszerkezetek felújítása.

MAGYAR ÉPÍTÉSTECHNIKA 2012:(4) 

Webáruházunkban belföldi természetes és jogi személyek vásárolhatnak.
Amennyiben Ön külföldi illetőségű, és valamely SCHOMBURG termék felkeltette érdeklődését, kérjük forduljon bizalommal a helyi SCHOMBURG képviselethez.

 

Only domestic customers might purchase in our webshop.
If you are interested in one of the SCHOMBURG products please turn to the local SCHOMBURG distributor.

aquafin-f-kiad

AQUAFIN-F kiadóssági táblázat letöltése

1 falkeresztmetszet nm-re szükséges anyagmennyiség 15 kg = 12 l
Falvastagság (cm) Furattávolság (cm) 1 furatba szükséges anyagmennyiség (kg) 1 furatba szükséges anyagmennyiség (l) Hány folyóméterre elegendő                         15 kg = 12 l anyag
6 10 0,090 0,072 16,667
6 11 0,099 0,079 16,667
6 12 0,108 0,086 16,667
8 10 0,120 0,096 12,500
8 11 0,132 0,106 12,500
8 12 0,144 0,115 12,500
10 10 0,150 0,120 10,000
10 11 0,165 0,132 10,000
10 12 0,180 0,144 10,000
12 10 0,180 0,144 8,333
12 11 0,198 0,158 8,333
12 12 0,216 0,173 8,333
14 10 0,210 0,168 7,143
14 11 0,231 0,185 7,143
14 12 0,252 0,202 7,143
16 10 0,240 0,192 6,250
16 11 0,264 0,211 6,250
16 12 0,288 0,230 6,250
18 10 0,270 0,216 5,556
18 11 0,297 0,238 5,556
18 12 0,324 0,259 5,556
20 10 0,300 0,240 5,000
20 11 0,330 0,264 5,000
20 12 0,360 0,288 5,000
22 10 0,330 0,264 4,545
22 11 0,363 0,290 4,545
22 12 0,396 0,317 4,545
24 10 0,360 0,288 4,167
24 11 0,396 0,317 4,167
24 12 0,432 0,346 4,167
26 10 0,390 0,312 3,846
26 11 0,429 0,343 3,846
26 12 0,468 0,374 3,846
28 10 0,420 0,336 3,571
28 11 0,462 0,370 3,571
28 12 0,504 0,403 3,571
30 10 0,450 0,360 3,333
30 11 0,495 0,396 3,333
30 12 0,540 0,432 3,333
32 10 0,480 0,384 3,125
32 11 0,528 0,422 3,125
32 12 0,576 0,461 3,125
34 10 0,510 0,408 2,941
34 11 0,561 0,449 2,941
34 12 0,612 0,490 2,941
36 10 0,540 0,432 2,778
36 11 0,594 0,475 2,778
36 12 0,648 0,518 2,778
38 10 0,570 0,456 2,632
38 11 0,627 0,502 2,632
38 12 0,684 0,547 2,632
40 10 0,600 0,480 2,500
40 11 0,660 0,528 2,500
40 12 0,720 0,576 2,500
42 10 0,630 0,504 2,381
42 11 0,693 0,554 2,381
42 12 0,756 0,605 2,381
44 10 0,660 0,528 2,273
44 11 0,726 0,581 2,273
44 12 0,792 0,634 2,273
46 10 0,690 0,552 2,174
46 11 0,759 0,607 2,174
46 12 0,828 0,662 2,174
48 10 0,720 0,576 2,083
48 11 0,792 0,634 2,083
48 12 0,864 0,691 2,083
50 10 0,750 0,600 2,000
50 11 0,825 0,660 2,000
50 12 0,900 0,720 2,000
52 10 0,780 0,624 1,923
52 11 0,858 0,686 1,923
52 12 0,936 0,749 1,923
54 10 0,810 0,648 1,852
54 11 0,891 0,713 1,852
54 12 0,972 0,778 1,852
56 10 0,840 0,672 1,786
56 11 0,924 0,739 1,786
56 12 1,008 0,806 1,786
58 10 0,870 0,696 1,724
58 11 0,957 0,766 1,724
58 12 1,044 0,835 1,724
60 10 0,900 0,720 1,667
60 11 0,990 0,792 1,667
60 12 1,080 0,864 1,667

MEGHÍVÓ

 

A Békés Megyei Mérnöki Kamara szakmai előadást rendez, melynek címe:

„Különleges vízszigetelések”

„Utólagos és speciális szigetelések a fenntartható fejlődés tükrében”

(Törzsszám:6/2011/92)

 

Előadás időpontja:           2011. szeptember 15. (csütörtök) 1000  Regisztráció: 930 órától

Előadás helyszíne:            Magyar Államkincstár, Békéscsaba, Szabadság tér 7-9. V. emelet oktatóterem

 

Az előadást a Magyar Mérnöki Kamara  1 kreditpont-ra értékelte

 

Program: 1000-1600

 

1000-1010                       Megnyitó, bevezető előadás

Levezető elnök: Dr. H.  Baráti Ilona okleveles építőmérnök, okleveles mérnöktanár, egyetemi docens, BME Magasépítési Tanszék

                               Vízszigetelési hiányosságokból adódó épület- és építménykárok

 

1010-1050                       2. előadás: Meglévő épületek utólagos nedvességvédelme épületszerkezeti- állagvédelmi szempontok alapján – technológiai lehetőségek.

Előadó: Dr. Kézdi Miklós okleveles építőmérnök, ny. egyetemi adjunktus, BME Magasépítési Tanszék

 

1050-1130                       3. előadás: Utólagos épületszigetelések gyakorlati tapasztalatai

                               Előadó: Dér István épületszigetelő szakmérnök, ügyvezető, DER Építő és Szigetelő Bt.

 

1130-1150                       Szünet

 

1150-1230                       4. előadás: Megújuló energia-hasznosító létesítmények

Előadó: Garay Róbert okleveles agrármérnök, ügyvivő szakértő, Agrárgazdasági Kutató Intézet

 

1230-1310               5. előadás: Bevonatszigetelések az épület- és műtárgyvédelemben

Előadó:  Dr. Dudás Annamária okleveles építőmérnök, okleveles építőipari igazságügyi szakmérnök, egyetemi adjunktus, az AQUASEAL Kft. képviseletében

 

1310-1350                       Konzultáció, szünet

 

1350-1430               6.előadás:Speciális bevonatok és kivitelezésük környezetvédelmi célú létesítmények szigetelésére

Előadó: Gazda-Pusztai Gábor kereskedelmi üzletágvezető, Ostorházi Bevonattechnika Kft.

               

14.30-1600               Összefoglaló zárszó, Technológiai bemutató (szabadtéren)

 

A bejelentkezés sorrendjében rögzítjük a részvételi szándékot, ezért 2011. szeptember 14-ig kérünk írásbeli visszajelzést a bmmk@mail.globonet.hu e-mail címre, vagy a 66/441-448-as faxszámra illetve a kamara postacímére: 5600 Békéscsaba, Andrássy út 12. Az előadás a 2011. évi tagdíjukat befizető kamarai tagok részére ingyenes. Ingyenes a részvétel azoknak a műszaki ellenőröknek és felelős műszaki vezetőknek a részére is, akik a 2011. évi szolgáltatási díjat befizették. További résztvevők számára a program részvételi díja 5.000 Ft.

 

Békéscsaba, 2011. szeptember 5.

Akik az AQUASEAL KFT.-nél regisztrálnak a rendezvényre, részvételi díjat nem kell fizetniük és a kreditpontokat is megkapják!!!

Regisztráció az office@aquaseal.hu e-mail címre küldött levéllel lehetséges, melyben kérjük feltűntetni a résztvevők számát, nevét, munkahelyét, beosztását, telefonszámát.

Köszönjük érdeklődését!

Aquaseal Kft.

MEGHÍVÓ

 

A Békés Megyei Mérnöki Kamara szakmai előadást rendez, melynek címe:

„Különleges vízszigetelések”

„Utólagos és speciális szigetelések a fenntartható fejlődés tükrében”

(Törzsszám:6/2011/92)

 

Előadás időpontja:           2011. szeptember 15. (csütörtök) 1000  Regisztráció: 930 órától

Előadás helyszíne:            Magyar Államkincstár, Békéscsaba, Szabadság tér 7-9. V. emelet oktatóterem

 

Az előadást a Magyar Mérnöki Kamara  1 kreditpont-ra értékelte

 

Program: 1000-1600

 

1000-1010                       Megnyitó, bevezető előadás

Levezető elnök: Dr. H.  Baráti Ilona okleveles építőmérnök, okleveles mérnöktanár, egyetemi docens, BME Magasépítési Tanszék

                               Vízszigetelési hiányosságokból adódó épület- és építménykárok

 

1010-1050                       2. előadás: Meglévő épületek utólagos nedvességvédelme épületszerkezeti- állagvédelmi szempontok alapján – technológiai lehetőségek.

Előadó: Dr. Kézdi Miklós okleveles építőmérnök, ny. egyetemi adjunktus, BME Magasépítési Tanszék

 

1050-1130                       3. előadás: Utólagos épületszigetelések gyakorlati tapasztalatai

                               Előadó: Dér István épületszigetelő szakmérnök, ügyvezető, DER Építő és Szigetelő Bt.

 

1130-1150                       Szünet

 

1150-1230                       4. előadás: Megújuló energia-hasznosító létesítmények

Előadó: Garay Róbert okleveles agrármérnök, ügyvivő szakértő, Agrárgazdasági Kutató Intézet

 

1230-1310               5. előadás: Bevonatszigetelések az épület- és műtárgyvédelemben

Előadó:  Dr. Dudás Annamária okleveles építőmérnök, okleveles építőipari igazságügyi szakmérnök, egyetemi adjunktus, az AQUASEAL Kft. képviseletében

 

1310-1350                       Konzultáció, szünet

 

1350-1430               6.előadás:Speciális bevonatok és kivitelezésük környezetvédelmi célú létesítmények szigetelésére

Előadó: Gazda-Pusztai Gábor kereskedelmi üzletágvezető, Ostorházi Bevonattechnika Kft.

               

14.30-1600               Összefoglaló zárszó, Technológiai bemutató (szabadtéren)

 

A bejelentkezés sorrendjében rögzítjük a részvételi szándékot, ezért 2011. szeptember 14-ig kérünk írásbeli visszajelzést a bmmk@mail.globonet.hu e-mail címre, vagy a 66/441-448-as faxszámra illetve a kamara postacímére: 5600 Békéscsaba, Andrássy út 12. Az előadás a 2011. évi tagdíjukat befizető kamarai tagok részére ingyenes. Ingyenes a részvétel azoknak a műszaki ellenőröknek és felelős műszaki vezetőknek a részére is, akik a 2011. évi szolgáltatási díjat befizették. További résztvevők számára a program részvételi díja 5.000 Ft.

 

Békéscsaba, 2011. szeptember 5.

Tegye fel kérdését:

Powered by BreezingForms